Суспільство

Військові 54 бригади ЗСУ припинили голодування (ВІДЕО)
14 July 2017 19:13

 Військові 54 бригади ЗСУ припинили голодування. Більше двох десятків бійці, серед яких є і жінки, у такий спосіб протестували проти переведення їх у різні підрозділи. Акцію протесту почали ввечері середи. Про закінчення оголосили пообіді п"ятниці. Військовики домоглися права служити одним підрозділом в складі 46 Батальйону "Донбас-Україна"

Частина 54 Окремої механізованої бригади – це колишні добробатівці. Зокрема бійці «Правого сектору». Вони підписали контракт зі Збройними силами і, говорять, тоді їхнім єдиним проханням було дати захищати Україну, але разом. Військовики 5 місяців чекали об'єднання. Та замість цього - розпороошення по зовсім різним бригадам. Тому з 12 липня 18 чоловіків і 4 жінки пішли на радикальний крок - оголосили голодування. Говорять, дехто приєднався до такого протесту навіть у шпиталі.

Микола Шафалюк позивний «Бугай» військовий 54 Омбр

Роз'єднують добровольців повністю. Коли ми йшли на контракт, нам обіцяли, що ми будемо цілісним підрозділом, на жаль, зараз то все забуто. І ніхто не хоче ні за що відповідати, ні за чиї слова

позивний «Скальд» військовий 54 Омбр

Из маленькой бутылочки мы пьем, из большой баклажки мы кушаем, короче. Воду пьем, кока-колу пьем. Это нормальная тема, на ней можно долго посидеть. А голодовку чера об’явили, после того, как нам показали документы, в которых написано, что нас скидали по разным бригадам.

В оперативному командувані «Схід» 13 липня повідомили - існує наказ і так званий план переміщення військових. Відповідно до нього бійців перерозподіляють туди, де є недобір і є потреба в певних спеціальностях. На полігоні під Харковом, де базуєтьтся 54 бригада, працювала спеціально створена комісія, а за фактом події було призначене службове розслідування.

Пообіді п"ятниці військові повідомили, що припиняють голодування, у соцмережах опублікували запис "Кінець голодуванню, кінець полігону! Прощавай 54 ОМБр! Прямуємо у нову сім'ю 46 ОБСП "Донбас-Україна"

Марина Валицька позивий «Ксена» військова 54 Омбр

Ми виконуємо накази, ми на війні з 2014 року. Ми стали на захист інтересів народу України, ми і далі стоїмо на цих саме ідеях.  У нас є довіра один до одного. Ми пройшли багато чого разом, і, скажімо так, на війні насамперед має бути злагоджений боєздатний підрозділ.