НП

В Україні спалах ботулізму: Поліція масово вилучає джерело інфекції - рибу (ВІДЕО)
14 July 2017 11:47

 В Україні спалах ботулізму. У зв'язку з поширенням хвороби на кілька областей поліція масово вилучає джерело інфекції - рибу. Треба наголосити, що цьогоріч летальні випадки пов"язують не тільки зі стихійними ринками, а й магазинами. Експерти не виключають, що саме через таку покупку днями загинула мешканка Кировоградської області. Її рідня говорить, що в"ялену рибу загибла придбала в харківському супермаркеті. Жертвами зараженої риби в Україні вже став десяток людей.

Кількість загиблих від ботулізма в Україні перевищила десяток. Одна з жертв - мешканка Кировоградщини.

Олена Гаєва гол. спеціаліст ГУ Держспоживчої служби Харкова

Было выяснено, что женщина общественным транспотром ехала из одного города в другой, так же побывала и в Харькове. С ее слов, она эту рыбу приобрела в Харькове.

У зв"язку з цим фахівці перевірили місця продажу риби в Харкові. З прилавків магазинів і ринків вилучили близько 70 кг товару, а за останні 3 місяці ця кількість сягнула близько 400 кг. Двох підприємців притягли до адмінвідповідальності. Незважаючи ні на що, деякі торговці так само пропонують рибу просто з землі. Точку продажу ми знаходимо поблизу залізничної станції "Левада" на проспекті Гагаріна. Щоправда, продавчиня переконує - її товар безпечний.

продавчиня

У нас рыбхоз. Там все подконтролем. Пусть люди не боятся этого случая. Пусть кушають рыбий жир, который находится в таранке. Она не варенная, не жаренная, а соленная в холодильнике. Просушивалась три дня.

Тим часом у Держспоживслужбі Харкова радять накраще, вилучити річну рибу з раціону. Адже якщо вчасно не ввести сиворотку проти ботулізму - на хворого чекає смерть.

Олена Гаєва гол. спеціаліст ГУ Держспоживчої служби Харкова

Первые признаки - со стороны системы ЖКТ, различные кишечные расстройства. Одним из основных симптомов - двоение в глазах, чувство комашек в глазах. Заболевание накапливается в центральной нервной системе. Идет паралич дыхательлной и глотательной системы. Как правило, больные умирают от остановки сердца.

На даний час по всій країні на ботулізм вже захворіла сотня людей. Це дані з кінця травня.