Суспільство

28 молодих лейтенантів невдовзі поповнять ряди українських прикордонників (ВІДЕО)
14 July 2017 11:44

28 молодих лейтенантів невдовзі поповнять ряди прикордонників. На міжнародному пропускному пункті "Гоптівка" вчорашніх випускників познайомили з державним кордоном і специфікою роботи. Триденна практика, залік і молодша офіцерська ланка готова тримати кордон на замку. Подробиці у сюжеті Тетяни Ткач.

Випускники військових ВИШів прибули до своїх підрозділів. Вже через три дні настановчіх зборів, на базі Харківського прикордонного загону, майбутні прикордонники стануть на захист державного кордону. Всі лейтенанти уважно слухають і розпитують офіцерів східного регіонального управління. У кожного з новачків своя причина прийти працювати на кордон.

Дмитро, випускник Національної академії державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького

Я вважаю, що кожен чоловік повинен обороняти свої кордони, державу, захищати свою батьківщину. Це досить цікава професія і відповідальна.

Вікторія, випускниця Національної академії державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького

Я з дитинства мріяла стати прикордоонником. Це моє покликання. І я хочу служити Україні, допомагати Україні і бути корисна саме цій державі, тому що я її дуже сильно люблю.

З лютого 2014 року прикордонники перебувають на посиленому режимі, зокрема і на міжнародному пропускному пункті "Гоптівка". Молодих фахівців тут завжди чекають. Для служби важливе не тільки оновлення, а й доукомплектування штату.

Ігор Бєляцький, начальник відділу зв'язку штабу східного регіонального управління

Зараз ми отримали випускників вищих навчальних військових закладів і я невпевнений, що це дозволяє укомплектувати повністю вакантні штатні посади молодшої ланки офіцерської.

Про перший робочий день ще не йдеться, але молодих офіцерів занурили в ті умови, в яких їм доведеться працювати вже скоро.
Лейтенантів познайомили з комплексною системою захисту та контролю державного кордону "Стіна", показали засоби, які використовують та як вони обладнані - все до найдрібніших деталей. Не виключени, що в майбутньому саме ці новачки в подальшому через монітори спостерігатимуть за безпекою державного кордону.

Наступні три дні 28 офіцерів проведуть в режимі такої тестової роботи.