Суспільство

Україна підключила до бази Інтерполу всі міжнародні пункти пропуску
21 April 2017 17:32

 Україна підключила до бази Інтерполу всі міжнародні пункти пропуску. За словами заступника глави МВС Вадима Трояна, це стало ще одним кроком, який наблизив Україну до єдиного європейського безпекового простору. Вже у травні цього року Україна очікує понад 20 тисяч туристів, які приїдуть на Євробачення, і, як вважають правоохоронці, саме завдяки співпраці з Інтерполом нашу країну вдасться убезпечити від міжнародних злочинців та терористів. 

Правоохоронні органи активно готуються до Євробачення. Черговим етапом стало підключення до баз Інтерполу всіх міжнародних пунктів пропуску. Загалом Україна підключилася до бази міжнародної організації у серпні 2015 року. За цей час Держприкордонслужба перевірила майже 3,5 тисячі спрацювань. Найбільш поширені злочини – це шахрайство, участь у терористичних угрупуваннях та незаконний обіг наркотиків
 
Вадим Троян, заступник голови МВС України 

Перед Євробаченням ми очікуємо більше 20 тисяч людей, які приїдуть до України. З тим, що в нас на Сході йде війна і це має велике значення і в нас немає візового режиму з Росією, ми зараз відпрацьовуємо і перевіряємо всі КПВВ. 
 
Як розповів начальник Департаменту Інтерполу та Європолу НПУ Василь Неволя, українські правоохоронці наразі використовують три інформаційні бази: розшукуваних осіб, викрадених документів і викраденого транспорту. У цих базах міститься інформація про 170 тисяч осіб по всьому світу, а також про 7 мільйонів викрадених транспортних засобів та 72 мільйони документів.
 
Василь Неволя, начальник Департаменту Інтерполу та Європолу НПУ 

Ця система є достатньо ефективним інструментом забезпечення безпеки кордонів і внутрішньої безпеки в середині нашої держави.
 
За словами правоохоронців, в Україні і надалі впроваджуватимуться у повсякденну роботу механізми та інструменти міжнародного досвіду. На сьогодні в країні вже встановлено додатковий захищений канал зв’язку з Європолом.