НП

Рятувальники повністю очистили від вибухонебезпечних предметів Балаклію та дев’ять прилеглих населених пунктів (ВІДЕО)
19 April 2017 18:51

 Рятувальники повністю очистили від вибухонебезпечних предметів Балаклію та дев’ять прилеглих населених пунктів. На місці події цілодобово чергують піротехніки ДСНС. Тим часом у місті тривають ремонтні роботи. Наразі майже у всіх багатоквртирних будинках вставлені вікна та двері. Що ж до приватного сектору - то ситуація там гірша. У більшості постраждалих осель роботи навіть не почалися. Місцеві, у яких значно пошкоджені домівки, вже майже місяць вимушені жити у родичів або в готелі.

Тетяна Андріївна разом з чоловіком будували цей будинок власноруч 36 років тому. 23 березня до них у садибу влучила ракета. Від вибухової хвилі та сколків майже повністю зруйнуваний дах, посипалися вікна та загорівся гараж. Жінка каже, з перших днів після надзвичайної ситуації, їхня родина переїхала до родичів, бо жити у напівзруйнованому будинку холодно і небезпечно. У сусідів Тетяни Андріївни ситуація значно гірша. Від їхнього будинку лишилося лише обгоріле каміння. Люди увесь час після вибухів вимушені жити у міському готелі.

Тетяна Анєнкова, постраждала

Горел...волна ударила в наш дом, а их дом загорелся и полностью разрушен. В их ситуации, они уже самостоятельно не смогут восстановить дом. Здесь дом вообще не подлежит восстановлению.

Майже за місяць після надзвичайної ситуації ні у домівці Тетяни, ні у її сусідів ремонтні роботи так і не почалися. Місцеві чиновники запевняють постраждалих, що все буде відремонтовано, але коли - точно невідомо.

Тетяна Анєнкова, постраждала

Надеемся, что мы не будем оставлены. Понятно, что требуется время и для получения какой-то финансовой поддержки со стороны государства району, городу. Мы согласны ждать.

Наразі ж у Балаклії ремонтники досі лагодять багатоквартирні житлові будинки. Станом на вівторок відновлено 79% покрівель та встановлено 85% вікон.

Віталій, ремонтник

За две недели построили крышу с нуля. Старую разобрали, потому что побитая была - вот поставили новую. Завершающий процесс работы, закрываем и все.

У ремонті ж приватного сектору Балаклії допомагають районні державні адміністрації Харківської області. Що ж стосується безпеки у місті, то вже у понеділок цього тижня рятувальники повністю очистили від вибухонебезпечних предметів територію міста та дев'яти населених пунктів, які потрапили в зону надзвичайної ситуації.

Ігор Лупандін, прес-секретар ГУ ДСНС України у Харківській області

Это были наиболее пораженные территории, это как раз являющиеся 10-киллометровой зоной, куда был раззлет взрывоопасных предметов.

Нагадаємо, на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації на складі боєприпасів в Балаклійському районі направили 110 млн грн. 100 мільйонів гривень — це гроші, виділені Кабміном, ще 10 мільйонів — кошти з резервного фонду місцевого бюджету. У результаті вибухів на арсеналі в Балаклії пошкодження отримали 373 будівлі: 12 — соціальної сфери, 22 об’єкти ЖКГ та промисловості, 339 житлових будинки, з яких 117 — багатоквартирні, 222 — приватні.