Суспільство

До України прийшло різке похолодання - на Харківщині школи закрили на 4 дні, а аграрії прораховують збитки (ВІДЕО)
18 April 2017 19:39

У Харкові з 19 квітня синоптики прогнозують сніг, сильний вітер, а вночі стовпчик термометра опуститься від мінус 2 до мінус 7 градусів. В області в низці навчальних закладів призупинили навчання. Тим часом аграрії заспокоюють - негода суттєво на майбутній врожай не вплине

Валківський, Барвенківський, Зміїівський райони, Лозова - саме вони в Харківській області першими прийняли рішення про призупинення занять у школах. І надалі кількість районів з огляду на похолодання може зрости.

Анатолій Бабічев, начальник Департаменту освіти та науки Харківської облдержадміністрації:

14 административных единиц Харьковской области приняли решение о прекращении занятий в школах. В большинстве своем это принимается решение на 4 дня, то есть эта неделя. С понедельника, мы понимаем, улучшится погода, и все дети приступят к занятиям. 

У садочках області здебільшого є свої автономні котельні, тож там діти можуть продовжувати навчання. Сніг, сильний вітер і навіть мороз - такі погодні умови синоптики прогнозують для більшості областей України. Опади припиняться вже 20-22 квітня через вторгнення арктичного повітря, але стане ще холодніше. Зокрема, на Харківщині до мінус 7 вночі та вдень до плюс 1-6. Такий погодній удар не пройде без наслідків для аграріїв.

Віктор Мельник, професор Харківського національного-технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка:

Может, быть чуток отложится сев, но ни коем образом это не скажется на урожайности. По плодовым деревьям, которые сейчас цветут, вполне можно ожидать негативных явлений, прежде всего не потому что цвет осыпется, а по той причине, что не будет опыления. 

Весна повернеться до України тільки наприкінці наступного тижня. Найбільш несприятлива погода буде в західних областях країни.