Hi-tech

Харківська одинадцятикласниця перемогла в Європейській олімпіаді з математики для дівчат. Оля Шевченко закохана в математику (ВІДЕО)
18 April 2017 19:22

168 учасниць і быльше 40 країн. На Європейській олімпіаді серед дівчат із математики двоє українських школярок у п'ятірці кращих. І очолила цю п'ятірку одинадцятикласниця з Харкова - Ольга Шевченко. У дводенному міжнародному змаганні харків'янка вирішила всі завдання і з 42 балами розділила перше місце з американкою. Дівчина щиро закохана в математику і збирається зв'язати з нею життя та колись навчати дітей. І поки однолітки випускниці будуть готуватися до ЗНО, на Олю чекає підготовка до відбору на Всесвітню олімпіаду в Ріо-де-Жанейро


Шлях до всесвітніх перемог почався для Олі Шевченко ще до школи. Дівчинку віддали до математичного гуртка. Більше того любов до цифр і рівнянь у неї буквально в генах - батько фізик, також світ точних наук близький і мамі. Одне з 6 завдань європейської олімпіади одинадцятикласниця креслить на пам'ять.

Ольга Шевченко, переможниця Європейської олімпіади з математики серед дівчат:

Нужно доказать, что 7 окружностей пересекаются в одной точке. Я тут изобразила некоторые из них, ну, это действительно сложно только изобразить, представить, что там происхдит - потому что это только половина рисунка. Я использовала полностью время и даже в последние минуты мне приходилось решать и очень гапряженно думать над этой задачей. 

Оля - вже призерка двох міжнародних олімпіад. А тепер і переможниця Європейської олімпіади з математики серед дівчат. У Цюріху одинадцятикласниця разом зі школяркою з Америки набрала максимум і посіла перше місце престижного світового конкурсу.

Ольга Шевченко, переможниця Європейської олімпіади з математики серед дівчат:

Были очень сильные соперники, и для меня было огромным достижением, что я обогнала многих из них. Например, я обогнала девочку, которая в прошлом году заняла абсолютное первое место. 

Серйозними суперниками для України стали учні з США. Хоча американська команда брала участь в цій олімпіаді на правах гостя. Тож українська збірна поступилася тільки їм, випередивши всі європейські країни та найближчого конкурента - російських школярів.

Ольга Шевченко, переможниця Європейської олімпіади з математики серед дівчат:

Я была очень довольна, не только за то, что я сама получила это золото и эту победу, а также за то, что Украина заняла первое место среди европейских команд, потому что тут был важен вклад каждого человека из нашей команды. Потому что был бы у нас на 1 бал меньше и мы бы не заняли первое место. 

Дівчина віддає математиці по 4 години щодня. Окрім шкільних посилених уроків вчиться додатково з викладачами Малого університету Каразіна. Вчитель Олі, отримавши її завдання з олімпіади, із гордістю говорить, йому на вирішення знадобилося б більше часу, ніж учениці.

Олександр Крижановський, вчитель математики в гімназії № 45:

Школьники, которые на 200 баллов, скажем, решат ЗНО, они могут не понять условий этих задач, которые там предлагались. Это совсем другая ступень развития, она ближе уже к науке. 

Окрім математики Оля грає на гітарі та займається спортом. Встигає і спілкуватися з друзями, з якими познайомилася на олімпіаді. Команді з Мексики школярка подарувала віночок, у якому отримувала золоту медаль. До України ж привезла їхнє самбреро. Тепер її головна задача пройти відбір і потрапити на міжнародну олімпіаду в Ріо. Про подальші плани говорить скромно - у її житті буде багато математики. І хоча їй у Цюріху запропонували університет навибір - поки випускниця вирішила вступати до харківського ВИШу.