Всі   НОВИНИ

ФОТОНа Київщині відмивали готівку через конвертаційний центр


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Hi-tech

Аби попередити другу хвилю кібератаки на Україні правоохоронці вилучили усе обладнання і сервери з офісів установи "M.E.doc" (ВІДЕО)


05 липня 2017 19:07
переглядів: 815

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/45072/45072_071545797.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

 Вірус Petya став прикриттям наймасштабнішої кібератаки на Україні. Правоохоронці встановоли, що на 4 липня зловмисники запланували другу хвилю нападу. І, аби попередити її, вилучили з офісів установи "M.E.doc" усе обладнання і сервери. У поліції вважають, що "зараження" відбулося через їхнє програмне забезпечення. Саме через нього зловмисники встановили віддалений доступ до комп'ютерів користувачів.

Нагадаю, 27.червня о 10:30 в Україні відчули вірус Petya. Враженими виявилися українські державні структури і приватні компанії. Носієм, говорять у поліції, стало уражене програмне забезпечення "M.E.doc." - це ПЗ для звітності та документообігу.
Для локалізації масштабної кіберзагрози, Націополіція та Служба безпеки України створили оперативно-технічний штаб, до якого увійшли представники найвідоміших українських та іноземних компаній з кібербезпеки. Вони встановили, що ураження інформаційних систем українських компаній відбулось через оновлення програмного забезпечення. Також правоохоронці встановили, що зловмисники втрутилися в роботу одного з персональних комп’ютерів компанії-розробника вказаного програмного забезпечення.

співробітник компанії

-Здесь находился раньше сервер, в котором был привод и на него делались резервные копии.
-Резервные копии чего?
-Исходных кодов программы. Это сервер, на котором происходит разработка програмного обеспечения компании Me doc is

Правоохоронці розглядають версію, що справжніми цілями були стратегічно-важливі для держави компанії, атаки на які, могли дестабілізувати ситуацію в країні.
Аби припинити "зараження" в компанії "Інтелект-Сервіс" провели ряд обшуків та вилучили все програмне забезпечення.

співробітник поліції

Попередили другу хвилю кібератаки так званого вірусу Petya. Активація другої хвилі інфікування комп'ютерних мереж користувачів планувався на обідню пору, а її пік планувався на 16:00 вчорашнього дня.

Тільки в Україні вірус Petya "заразив" 12 500 комп'ютерів. Кіберполіція повідомляє, що вірус торкнувся як фінансових, так і державних структур. Усього ж кібератака вразила 64 країни. Зараз у справі триває досудове розслідування.

 


Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!