Всі   НОВИНИ

ФОТОНовий випадок ботулізму: У Харкові 22-річна дівчина отруїлася в'яленою рибою (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Спорт

Харківський вчитель підкорив Еверест (ВІДЕО)


01 червня 2017 16:59
переглядів: 250

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44920/44920_074431334.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

Із початку року він був вдома тільки 14 днів. За цей час на рахунку підкорення кількох світових вершин і мрія кожного альпініста - сходження на Еверест. Харківський викладач Валентин Сипавін став 19-тим українцем, який підкорив найвищу точку світу. Буквально за десять днів викладач курсів спеціальної та рятувальної підготовки Харківського Національного університету цивільного захисту відправиться в нові мандри - на нього чекають гори Аляски

Серед сотень приїжджих на харківському вокзалі цього чоловіка зустрічають як нікого іншого. Валентин Сипавін тільки-но з Непалу, де до його ніг ліг смертельно небезпечний Еверест.
Валентин Сипавін, 19-тий українець, який підкорив Еверест:

 В этом году я дома пробыл, наверное, 14 дней в сумме. Все остальное это была подготовка, соревнования, акклиматизационные восхождения и сама экспедиция продлилась почти 50 дней.

А ось так альпініста, який став 19-тим українцем-підкорювачем Евересту, зустріла найвища точка світу. 8 848 м далеко не кожну групу радують таким краєвидом.

Чоловік готувався до підкорення 40 днів. Акліматизуючись до мінус 38 на вершині світу, підкорив ще 3 - вищу точку Південної Америки гору Аконкагуа, еквадорський вулкан Чимборасо та африканське Кіліманждаро. На тібетській трасі зіткнувся зі смертельною стороною гір. Адже близько 2 з половиною сотень альпіністів загинули на склонах гори. Тож на питання, про що думав, коли нарешті поклав Еверест у кишеню, відповідає вдумливо:

Валентин Сипавін, 19-тий українець, який підкорив Еверест:

Пока я вершину в 100 метрах от себя не увидел на рассвете, я не был уверен, что мы зайдем. То есть до последнего все переживнаия. И гора еще, на самом деле такая, мы всегда, когда альпинисты профессиональные заходят на вершину, сразу думают не о том, как поздравить друг друга, а как спуститься. Это полпути на самом деле. И большая часть аварий происходит именно на спуске. А здесь мы восходили ночью в 9 вечера начали и в 5.30 на вершину взошли с первыми лучами солнца. И мы идем и на высоте примерно 7600 - 7700 наши лучи фонариков начинают выхватывать яркие комбинизонытех альпинистов, которые остались на склонах навсегда.

Вдома у харків'янина дружина та син, і всі щиро закохані в гори.

Аліна, дружина альпініста:

Конечно же мы скучали! Я вам честно скажу, за изменениями в его внешности мы наблюдаем по фотографиям в сетях.

Андрій, син альпініста:

Моя первая вершина, которую я покорил находилась во французских Альпах, называлась она Бривент. Ее высота 2525 м.

Буквально днями двадцятка українських підкорювачів Евересту замкнулася. Ювілейне сходження здійснив киянин. А харківський викладач вже в червні разом із першою українкою, яка зійшла на Еверест, рушить до нової вершини на Алясці. Наступна ж мрія Валентина - підкорити всі 7 вершин на 7 континентах. Лишилося 2 точки в Антарктиді і Австралії.

 


Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!