Всі   НОВИНИ

ФОТОЖитель Лисичанська розгулював містом із майже 40 кілограмами наркотиків (ВІДЕО)


фотогалерея »ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Новини партнерiв
Loading...

Економіка

Новини для платників податків


05 квітня 2017 18:13
переглядів: 267

версія для друку


Thumbnail image for ~/image.aspx?img=~/news/44746/44746_061357032.jpg&w=640
 

Рейтинг новини : 0.00  

Деякі зміни щодо декларування доходів за 2017 рік
Начальник Центральної ОДПІ м. Харкова-Юрій Зайцев нагадав громадянам про можливість скористатися податковою знижкою з метою повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із бюджету. Така норма встановлена статтею 166 Податкового кодексу України, зокрема, у випадку, якщо фізична особа понесла  витрати на навчання. Разом з тим, Законом України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII оновлено норму пп. 166.3.3 Кодексу, якою визначено, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Зміни внесено до підпункту 165.1.21 Кодексу
Водночас, зміни внесено і до підпункту 165.1.21 Кодексу. Тепер  до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи.
Таким чином, з 2017 року завдяки Закону 1797 :
- податкова знижка на навчання може бути застосована незалежно від факту отримання чи не отримання заробітної плати особою, на користь якої здійснюється оплата навчання;
- відсутня гранична дозволена сума витрат на навчання (наприклад, у 2016 році ця сума не могла перевищувати 1930 грн. в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року);
- виключено вимогу укладати письмовий договір про взяті фізичною особою зобов'язання з відпрацювання не менше ніж три роки у роботодавця, який сплатив кошти за її навчання, після закінчення навчального закладу.
Підприємці на загальній системі оподаткування у 2017 році можуть включати до витрат амортизаційні відрахування
Юрій Зайцев також зауважив, що відповідно до змін,  внесених до ст. 177 Податкового кодексу Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII ФОП на загальній системі оподаткування отримали право за власним бажанням включати до витрат амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат. Якщо таке рішення буде підприємцем прийняте, то: амортизації підлягатимуть витрати на:
-   придбання основних засобів та нематеріальних активів;
-  самостійне виготовлення основних засобів.
Не підлягатимуть амортизації та повністю включатимуться до складу витрат
 звітного періоду витрати на:
-  проведення ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних засобів;
-  ліквідацію основних засобів (у частині залишкової вартості).
Не підлягатимуть амортизації такі основні засоби подвійного призначення:
-  земельні ділянки;
-  об’єкти житлової нерухомості;
-  легкові та вантажні автомобілі.Розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюватиметься підприємцем лише одним методом – прямолінійним, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, на строк корисного використання об’єкта основних засобів та нематеріальних активів. При цьому те, які активи підприємця можуть бути визнані ним основними засобами, встановлено пп. 14.1.138, а нематеріальними активами –14.1.138 Податкового кодексу. І їх первісна вартість (тобто,  витрати на придбання чи самостійне виготовлення) мають бути  підтверджені підприємцем документально. Строк корисного використання таких необоротних активів підприємець визначатиме сам, але він не може бути меншим за мінімальний, встановлений новим пп. 177.4.9 ПКУ.
У 2017 році змінилися вимоги щодо ліцензування виробництва і обігу спирту, алкоголю та тютюну
Законом України від 20.12.2016 р. № 1791-VIII внесено зміни до Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481 від 19.12.1995 р., зокрема щодо ліцензування.Згідно із загальними правилами  ст.15 зазначеного закону, суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво або імпорт   алкогольних  напоїв  або  тютюнових  виробів  (крім виробництва   вин  виноградних,  вин  плодово-ягідних  або  напоїв медових   із   виноматеріалів   виключно   власного  виробництва), здійснюють   поставку   цієї  продукції  суб'єктам  господарювання оптової  і  роздрібної торгівлі та іншим українським споживачам за наявності ліцензії на оптову торгівлю. 
Річна плата за ліцензію на оптову торгівлю алкогольними напоями
Річна плата за ліцензію на оптову торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 500 000 гривень. Відповідно до змін, внесених Законом України № 1791 до ч. 5 ст.15 Закону № 481, з 01.01.2017 року річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі виключно пивом для виробників пива з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік становить 30 000 гривень! Якщо ж виробили пива більше, треба припинити оптову торгівлю і отримати на неї нову ліцензію   на загальних підставах – вартістю у 500 000 гривень. У випадку невиконання зазначеної вимоги змінами до ч.2 ст.17 Закону № 481 передбачена відповідальність у вигляді штрафу - в розмірі 200% вартості реалізованої партії товару, але не менше ніж 500000грн.
Чи виникають різниці при передачі будинків з балансу комунального підприємства на баланс ОСББ?
При передачі житлових будинків з балансу комунального підприємства, яке не є власником таких будинків, в оперативне управління ОСББ для їх утримання та експлуатації (без переходу права власності на такі будинки до ОСББ), різниця для коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток, передбачена пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу, у комунального підприємства не виникає.
За стажування без оформлення трудового договору - штраф
Судові органи вважають порушенням допуск до роботи на умовах стажування без попереднього оформлення трудового договору.Це є порушенням ст. 24 КЗпП, згідно з якою працівник не може бути допущений до роботи без:
укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу,
повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.
За таке правопорушення  передбачена відповідальність згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 265 КЗпП  у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушенн
Продаж невиробничих основних засобів та інвестиційної нерухомості: облікові нюанси
ДФСУ у листі від 15.03.2017 р. №5140/6/99-99-15-02-02-15 роз'яснила: якщо основні засоби (у тому числі інвестиційна нерухомість, яка обліковується у фінансовому обліку за первісною вартістю) не використовуються у господарській діяльності, то такі активи не підлягають амортизації для цілей оподаткування і, відповідно, фінансовий результат не зменшується на суму амортизації цих активів.У випадку продажу основних засобів (у тому числі інвестиційної нерухомості, яка обліковується у фінансовому обліку за первісною вартістю), які використовуються у господарській діяльності, та підлягають амортизації у податковому обліку, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму залишкової вартості таких активів, визначеної відповідно до правил бухгалтерського обліку, та зменшується на суму залишкової вартості цих активів, визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.Враховуючи, що амортизація основних засобів (у тому числі інвестиційної нерухомості, яка обліковується у фінансовому обліку за первісною вартістю), які не використовуються у господарській діяльності, для цілей оподаткування не нараховується, тозалишкова вартість цих активів у випадку їх продажу дорівнюватиме їх первісній вартості.
"Старий" порядок взаємодії ПФУ та ДФСУ в частині планових перевірок скасують
Міністерство фінансів оприлюднило проект наказу Мінфіну “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 24 січня 2011 року № 38”.Проект розроблений у зв'язку зі  змінами, внесеними до Закону про ЄСВ Законом України від 04.07.2013 р. № 406-VII.Нагадаємо, що Законом № 406 зі ст. 13 Закону про ЄСВ виключено абзац четвертий пункту 2, який передбачав, що порядок взаємодії податкових органів і органів Пенсійного фонду під час організації та проведення планових перевірок встановлюється Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України. 
Планується призупинити дію ліцензії всім порушникам
Предложено усовершенствовать механизм приостановления действия лицензии и наделить соответствующим правом все органы лицензирования. На сегодня отдельные органы лицензирования лишены права приостанавливать действие лицензии на осуществление конкретного вида хоздеятельности. Так, основанием для приостановления действия лицензии предлагается установить грубое нарушение лицензионных условий - невыполнение лицензиатом в установленный срок предписания об устранении нарушений лицензионных условий или совершение им нарушения лицензионных условий, которое свидетельствует о явном и умышленном пренебрежении требованиями и повлекло последствия в виде значительного ущерба, причиненного государству, окружающей среде, физическим или юридическим лицам. Исчерпывающий перечень грубых нарушений по каждому виду лицензируемой деятельности указывается в лицензионных условиях конкретного вида деятельности. Решение о приостановлении действия лицензии должен принимать орган лицензирования в течение 10 рабочих дней с даты установления оснований. Такое решение вручается лично лицензиату или направляется ему почтовым отправлением не позднее трех рабочих дней с даты его принятия. Действие лицензии считается приостановленным со дня, когда лицензиат узнал или должен был узнать о приостановлении.
Лицензия, действие которой приостановлено, возобновляется:
- по окончании срока, на который было приостановлено ее действие;
- по решению органа лицензирования в случае устранения нарушений, послуживших причиной приостановления действия лицензии;
- по решению суда.Такие нововведения предложены в законопроекте № 6221 «О внесении изменений в Закон Украины «О лицензировании видов хозяйственной деятельности» относительно приостановления действия лицензии».
Целью законопроекта является внедрение действенного способа реагирования со стороны государства на нарушения лицензиата, что, во-первых, сделает невозможным дальнейшее осуществление лицензированной деятельности лицензиатом, а во-вторых - предоставит лицензиату время и возможность устранить допущенные нарушения, исправиться и продолжить лицензированную деятельность.
ПДВ-відшкодування: затверджено порядок взаємодії Мінфіну, ДФСУ та Держказначейства
Порядок затверджено наказом Мінфіну від 03.03.2017 р. № 326.Цей Порядок визначає механізм надання інформації ДФСУ та Державною казначейською службою для її оприлюднення на офіційному веб-сайті Мінфіну та інформаційної взаємодії Мінфіну з ДФС та Казначейством у процесі формування Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ.
Формування Реєстру та оприлюднення Реєстру здійснюватиметься щодня
(крім вихідних, святкових та неробочих днів) на підставі баз даних ДФС та Казначейства з урахуванням хронологічного порядку надходження заяв про повернення сум бюджетного відшкодування. ДФС до 10-ї години (крім вихідних, святкових та неробочих днів) вносить до Реєстру інформацію, визначену пп. 200.7.1 ПКУ та п. 4 Порядку № 26, за попередній робочий день.З метою реалізації механізму автоматичного узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ, ДФС при внесенні до Реєстру заяви про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, також вносить інформацію про дату закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки, яка є датою узгодження суми відшкодування.ДФС вносить до Реєстру інформацію щодо дати та суми узгодження бюджетного відшкодування на наступний робочий день після виникнення такого випадку. Сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою та в автоматичному режимі відображається в Реєстрі на наступний робочий день після виникнення такого випадку.
ДФС при внесенні інформації до Реєстру про узгоджені суми бюджетного відшкодування одночасно вносить інформацію на поточні банківські рахунки платників податку
ДФС при внесенні інформації до Реєстру про узгоджені суми бюджетного відшкодування одночасно вносить інформацію щодо платіжних реквізитів, необхідних для перерахування сум бюджетного відшкодування на поточні банківські рахунки платників податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу таких платників податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.Інформація щодо узгоджених сум бюджетного відшкодування, а також заявлених сум бюджетного відшкодування, які вважатимуться узгодженими, із зазначенням платіжних реквізитів передається з накладанням не менше двох електронних цифрових підписів посадових (уповноважених) осіб та печатки відповідного територіального органу ДФС.ДФС вносить до Реєстру інформацію про перерахування сум бюджетного відшкодування платникам податку у порядку безспірного списання ПДВ за судовими рішеннями на підставі даних Казначейства, отриманих відповідно до порядку взаємодії органів Казначейства та органів ДФС в процесі виконання державного та місцевого бюджетів за доходами та іншими надходженнями, на наступний робочий день до 10 години (крім вихідних, святкових та неробочих днів) після отримання інформації щодо такого перерахування.
Запропоновано скасувати акциз з переобладнання транспортних засобів
Законопроектом №6219 передбачається звільнення від оподаткування акцизним податком операцій щодо переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль.Як зазначають у пояснювальній записці, запровадження акцизного податку з транспортних засобів, переобладнаних з вантажних у легкові, призвело до наступних негативних наслідків:скорочення надходжень митних зборів до бюджету у зв’язку із припиненням ввезення автомобілів; припинення надходжень податків з підприємств України, що були задіяні в переобладнанні автомобілів з вантажних у легкові;звільненням багатьох працівників даних підприємств малого та середнього бізнесу.Законотворці вважають, що цей законопроект жодним чином не буде негативно впливати на вітчизняне машинобудування, оскільки він стосується безпосередньо категорії транспортних засобів, які не виробляються на території України: малі автобуси, мінівени.На їхню думку, реалізація положень законопроекту призведе до збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів, забезпечення стабільної діяльності підприємств малого та середнього бізнесу, що спеціалізуються на переобладнанні вантажних автомобілів у легкові та суміжні виробництва, не допустить суспільної кризи в країні, пов’язаної із звільненням тисяч працівників, які працювали у даній сфері.
Нову декларацію з плати за землю подаємо в травні за квітень 2017 року
Нагадаємо, що Мінфін наказом від 23.01.2017 р. №9   виклав у новій редакції форму Податкової декларації з плати за землю (про що ми повідомляли тут). Наказ набрав чинності 21.03.2017 р.Як роз'яснює ДФС у Житомирській області, відповідно до внесених змін в декларації слід відображати:
- місяць і рік, а також дату державної реєстрації прав на земельну ділянку, а також дати документа, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;-площу земельної ділянки не лише в га, а також і в кв. м;-нормативну грошову оцінку одиниці площі земельної ділянки.
Крім того, при уточненні податкових зобов’язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов’язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.Щодо звітування за новою формою податківці зазначили: враховуючи норми п. 46.6 ПКУ вперше подавати нову форму декларації потрібно буде в травні за квітень 2017 року.
Виплата дивідендів власнику-юрособі: нюанси оподаткування
ДФСУ у листі від 10.03.2017 р. № 3365/О/99-99-15-02-02-14 зазначила, що у разі виплати дивідендів у грошовій формі чи формі, відмінній від грошової, власнику – юридичній особі (резиденту чи нерезиденту), платник податку на прибуток нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток до/або одночасно з виплатою дивідендів.При цьому резидент, що здійснює на користь нерезидента виплату доходу у вигляді дивідендів, утримує податок з такого доходу за ставкою в розмірі 15% його суми та за його рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати (якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності).
В уточнюючому розрахунку з ПДВ відображаємо всі заповнені рядки декларації
Податківці в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (підкатегорія 101.23) пояснили, що в Уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок відображаються всі заповнені рядки податкової декларації, що уточнюється:   
в графу 4 уточнюючого розрахунку переносяться показники декларації, що уточнюється;
у графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок;
в графі 6 відображається абсолютне значення помилки по всіх заповнених в уточнюючому розрахунку рядках з відповідним знаком (+/-), у разі якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то відповідний рядок не заповнюється.
Незаповнені рядки в декларації в уточнюючому розрахунку також залишаються незаповненими.
Змінено строки проведення реєстрації юросіб, підприємців та громадських формувань
Під час сьогоднішнього засідання Кабінет Міністрів підтримав розроблений Міністерством юстиції проект постанови «Про внесення змін до постанови КМУ від 25 грудня 2015 року №1133»* та змінив строки проведення реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Про це повідомляє прес-служба КМУ.Внесені  зміни забезпечать приведення норм даного документа у відповідність до чинного законодавства та практики реалізації постанови №1133 державними реєстраторами.
Метою змін є підвищення якості надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у скорочені строки, збільшення надходжень до Державного бюджету  та мінімізація корупційних ризиків, що дасть можливість підвищити позиції України в рейтингу Doing Business.
Виплата дивідендів власнику-юрособі: нюанси оподаткування
ДФСУ у листі від 10.03.2017 р. № 3365/О/99-99-15-02-02-14 зазначила, що у разі виплати дивідендів у грошовій формі чи формі, відмінній від грошової, власнику – юридичній особі (резиденту чи нерезиденту), платник податку на прибуток нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток до/або одночасно з виплатою дивідендів.При цьому резидент, що здійснює на користь нерезидента виплату доходу у вигляді дивідендів, утримує податок з такого доходу за ставкою в розмірі 15% його суми та за його рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати (якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності).
За рахунок сплати єдиного податку платниками Центральної ОДПІ м. Харкова місцева скарбниця поповнилась на 104,6 млн. гривень
Про це розповів начальник Центральної ОДПІ м. Харкова Юрій Зайцев. За його словами, за перші два місяці спрощенці перерахували до бюджету на 35,2 млн. грн., або на 50,8 % більше, ніж за відповідний період минулого року. Юридичні особи сплатили безмаль не 22,5 млн. грн., фізичні – 82,1 млн. грн. єдиного податку.
Очільник нагадав, що за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку (п. 299.9 ст. 299 Податкового кодексу України (ПКУ)). При цьому, згідно з п. 299.13 ст. 299 ПКУ з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному офіційному веб-сайті такі дані з реєстру платників єдиного податку:- податковий номер (для юридичної особи);- найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи;- дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;- ставку єдиного податку;- групу платника податку;- види господарської діяльності;- дату виключення з реєстру платників єдиного податку.Треба пам’ятати, що платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, зберігають на робочому місці книгу обліку доходів. А платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, повинні мати на робочому місці книгу обліку доходів та витрат.
В Центральній ОДПІ м. Харкова відбулася зустріч із ЗМІ, на якій розглядали податкові питання правової діяльності кав’ярень на колесах
За  ініціативою журналістів однієї з регіональних телерадіокомпаній  в Центральній ОДПІ м. Харкова відбулася зустріч з начальником інспекції Юрієм Зайцевим. Цього разу представники мас- медіа порушили питання щодо правових засад функціонування кав’ярень на колесах, яке все більше останнім часом турбує широке коло громадськості.Очільник розповів, що особі, яка вирішила відкрити мобільну кав'ярню, потрібно зареєструватися суб'єктом підприємницької діяльності в Реєстраційній палаті. У документі необхідно вказати вид діяльності: роздрібна (виїзна) торгівля та кафе на території України. Далі платнику треба визначитися з системою оподаткування. Це може бути або єдиний податок на другій чи третій групі, або загальна система оподаткування.Важливо знати, що суб'єкти господарювання на загальній системі оподаткування повинні застосовувати належним чином зареєстровані реєстратори розрахункових операцій (РРО). Платники єдиного податку другої та третьої груп мусять застосовувати РРО в тому випадку, якщо їх дохід за один календарний рік перевищить 1 мільйон гривень.Підприємці - платники єдиного податку другої та третьої груп мають право використовувати працю найманих працівників. У підприємців другої групи їх може бути не більше 10 чоловік, а третьої групи - необмежена кількість.«При прийомі працівників на роботу потрібно виконувати вимоги трудового і податкового законодавства, адже якщо підприємець використовує працю фізичних осіб, то він є роботодавцем. Відносини між роботодавцем і співробітником будуються на основі трудового договору. Працівник може бути допущений до роботи тільки після укладення трудового договору,  оформлення наказу (розпорядження) про прийом на роботу, надання повідомлення фіскальній службі за встановленою формою (додаток до Постанови КМУ № 413)», - звернув увагу Юрій Зайцев.
Черговий семінар – практикум пройшов в Центральній ОДПІ
Цього разу тренінговий семінар для платників податків Центральної ОДПІ м. Харкова був присвячений електронізації процедур звітування до податкових органів. Начальник управління обслуговування платників Оксана Скірда розповіла про основні принципи функціонування і можливості Електронного кабінету платника та покроково  продемонструвала суб’єктам господарювання як навчитися практично використовувати запропоновані інструменти цього електронного сервісу.Вагомою зручністю цього електронного сервісу є цілодобове функціонування (Електронний кабінет працює постійно 24 години на дату кожного календарного дня, крім часу, необхідного для його технічного обслуговування). Проведення технічного обслуговування Електронного кабінету у день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, та з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня забороняється.
Триває активна фаза проведення кампанії декларування доходів громадян за наслідками 2016 року.
Податківці не залишили поза увагою платників інформацію, що зараз триває активна фаза проведення кампанії декларування доходів громадян за наслідками 2016 року. І нові можливості оновленого Електронного кабінету платника податків дозволяють користувачам-громадянам подати в електронному вигляді декларацію про майновий стан і доходи. Отже, Електронний кабінет надає послуги не лише платникам податків і зборів, але й фізичним особам-громадянам. Завдяки новим функціям декларанти можуть без зайвих зусиль прозвітувати про свої отримані доходи. Більше того, у своєму особистому кабінеті вони можуть отримати інформацію про суми нарахованих доходів та утриманих податків, необхідних для заповнення декларації.Для закріплення почутого і побаченого, податківці запропонували платникам переглянути відео – урок про роботу Електронного кабінету, розміщений на веб-порталі ДФС України http://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materi/3591.html.
В Центральній ОДПІ м. Харкова була проведена «гаряча лінія» щодо актуальних питань декларування громадянами своїх доходів та оподаткування податком на доходи фізичних осіб . На запитання платників відповідав начальник ОДПІ- Юрій Зайцев.
Чи оподатковується вартість нагород (орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів), якими відзначаються працівники та інші категорії громадян?
Згідно з пп.165.1.38 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів, якими відзначаються працівники, інші категорії громадян та/або переможці змагань, конкурсів.
Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума одноразової грошової допомоги, яка виплачується при звільненні військовослужбовцям строкової служби за рахунок фонду грошового забезпечення?
     Виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям строкової служби при звільненні, яка здійснюється за рахунок фонду грошового забезпечення, не включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку та не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. 
Чи оподатковується внесення до статутного фонду ЮО грошових коштів?
     До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску до статутного фонду юридичної особи – емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.
Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума страхового відшкодування, яка виплачується ФО за пошкоджене застраховане рухоме майно?
     Ні, не підлягає. 
Чи оподатковується сума поворотної фінансової допомоги, яка надана ФО ЮО, та повертається вчасно без відсотків?
     Сума поворотної фінансової допомоги, яка була повернута фізичній особі юридичною особою вчасно, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Чи підлягають оподаткуванню ПДФО суми внесків на обов’язкове страхування від нещасних випадків водіїв, що перебувають у трудових відносинах з підприємством, під час виконання ними своїх професійних обов’язків?
     Суми внесків на обов’язкове страхування, що сплачуються підприємством за своїх працівників згідно з договором про обов’язкове страхування, не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу працівників.
Чи підлягає оподаткуванню ПДФО вартість майна, яка була передана ЮО ФО на підставі договору позики на безоплатній основі?
     Протягом дії договору основна сума позики (вартість отриманого майна), не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб у фізичної особи.
Чи підлягає оподаткуванню вартість путівок на відпочинок, що надається безоплатно платнику податку профспілкою, членом якої він являється, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування?
     Відповідно до пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Чи виникає об’єкт оподаткування у разі якщо ФО на підставі договору позики передала своє власне нерухоме (рухоме) майно іншому СГ на безоплатній основі?
     Враховуючи те, що фізична особа, передала на підставі договору позики власне нерухоме (рухоме) майно на безоплатній основі, тобто не отримує доходу, то об’єкта оподаткування у фізичної особи не виникає.
Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума грошової компенсації що виплачується ФО, яка працює у шкідливих умовах, замість лікувально-профілактичного харчування?
     Виплата грошової компенсації на придбання лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів на умовах, інших ніж при роз’їзному характері роботи, законодавством не передбачена, тому її сума включається з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника, який її отримує. 
Чи є об’єктом оподаткування ПДФО сума допомоги по вагітності та пологах?
      Відповідно до пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах).
Чи є об’єктом оподаткування сума коштів, яка сплачена резидентами – ЮО чи ФО навчальному закладу за навчання дитини з малозабезпеченої родини?
 Відповідно до пп. «є» пп. 170.7.4 п. 170.7 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентами – юридичними чи фізичними особами у будь – якій сумі (вартості) навчальному закладу у вигляді плати за навчання або за надання додаткових послуг з навчання інваліда, дитини-інваліда або дитини, в якої хоча б один із батьків є інвалідом; дитини-сироти, напівсироти; дитини з багатодітної чи малозабезпеченої родини; дитини, батьки якої позбавлені батьківських прав.
Чи оподатковується ПДФО одноразова грошова допомога, яка виплачується випускникам вищих навчальних закладів відповідно до Постанови КМУ від 26 вересня 2006 р. N 1361 „Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів”?
     Адресна грошова допомога, яка видається випускникам вищих навчальних закладів, не є об`єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб за умови дотримання вимог п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2006 року № 1361.
Чи потрібно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати ПДФО, яка отримує щомісячно грошове утримання від ФО згідно договору про довічне утримання?
 При отриманні від фізичної особи доходу у вигляді вартості матеріального забезпечення та послуг з догляду (опікування),визначениху договорі довічного утримання, відчужувач зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.
Центральна ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області

 Якщо ви помітили орфографічну, стилістичну або іншу помилку на цій сторінці, просто виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

При використанні матеріалів з сайту Служби новин "Вісті" гіперпосилання на джерело обов'язкове!